8

روز ملی ادبیات کودک و نوجوان مبارک باد

Larson GyoFujikawa Secondary 2

روز 18 تیرماه، به مناسبت سالروز وفات مهدی آذریزدی به عنوان روز ملی ادبیات کودک و نوجوان نام‌گذاری شده است. مهدی آذریزدی یکی از اولین کسانی است که در زمینۀ ادبیات کودک و نوجوان در ایران کوشید. او سواد را به صورت غیررسمی و با خواندن کتاب فراگرفت و پس از آن نیز در زمینۀ ترویج کتاب‌خوانی و آشناسازی کودکان با ادبیات غنی کشورش به فعالیت پرداخت و هنگامی که هنوز ادبیات کودک و نوجوان در ایران به شیوۀ کنونی پا نگرفته بود، آثاری در زمینۀ ادبیات کودکان منتشر کرد. مشهورترین آن ها بازنویسی ادبیات کهن (کلیله دمنه، مرزبان‌نامه، قابوس‌نامه و ...) با عنوان قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب است که چند نسل شیرینی داستان‌های آن را چشیده‌اند.

 روز ادبیات کودک بهانه و فرصت خوبی است تا به کودک خود لذت خواندن را بچشانید. شما می توانید با دادن هدیه ای به فرزند خود این روز را به او تبریک بگویید. همچنین، می توانید داستانی با مضمون کتاب و کتابخوانی برای او بخوانید و از او بخواهید که نظرش را درباره خواندن کتاب بیان کند. از او بپرسید به چه نوع کتاب‌هایی علاقه دارد و با هم به خرید کتاب مورد علاقه او بروید. کتاب‌هایی مانند موش کتابخانه، شیر کتابخانه، ماتیلدا و ... عشق به کتاب و کتابخانه را در کودک بوجود می آورد.

کودکتان از شما الگو می گیرد، پس اگر دوست دارید کودکی خردورز داشته باشید که راه‌حل مشکل‌ خود را در کتاب‌ها بجوید و کتاب‌خوانی را مهمترین سرگرمی و لذت‌بخش بداند، از خودتان شروع کنید. سعی نکنید کتابتان را در خلوت بخوانید بگذارید کودک شما را هنگام مطالعه کتاب مشاهده کند. در این صورت او هم به خواندن ترغیب می‌شود. 

به امید اینکه تک تک افراد ایران عزیز کتاب دوست و کتاب خوان شوند.

🎉🎉🎉🎈روز ملی ادبیات کودک و نوجوان بر همه مبارک باد🎉🎉🎉🎈.

شبکه های اجتماعی

telegram

instagram

google

تماس با ما

تلفن: 05138925014      همراه: 09150708580

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

upsite