8

مدیران کارگروه بخوانیم، بیندیشیم، بهتر زندگی کنیم

DrFattahiدکتر رحمت الله فتاحی

استاد علم اطلاعات و دانش شناسی، دانشگاه فردوسی مشهد

زاده همدان در 1330. دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی (1353 از دانشگاه فردوسی)، کارشناسی ارشد کتابداری (1358 از دانشگاه تهران)، و دکترای کتابداری و اطلاع رسانی در گرایش تخصصی سازماندهی اطلاعات (1376 از دانشگاه نیوساوت ولز استرالیا). وی مسئولیتهای گوناگونی از جمله ریاست، و نایب ریاست انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران (1380 تا 1388)، ریاست انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران (شاخه خراسان، از 1390 تا 1397)، مدیریت گروه آموزشی، معاونت پژوهشی دانشکده، عضویت در انجمنها و کمیته های مختلف در سطح دانشگاه، استان و کشور، سردبیری دو مجله علمی-پژوهشی (پژوهشنامه کتابداری و اطلاع رسانی، پژوهشنامه پردازش و مدیریت اطلاعات)، عضویت در هیئت تحریریه چند مجله علمی-پژوهشی، و مانند آنها را داشته و دارد. او دارای تعداد قابل توجهی مقاله علمی فارسی، انگلیسی، کتاب، و طرح پژوهشی می باشد و کارگاههای آموزشی متنوعی را برگزار کرده است. وی بنیانگذار گروه بحث الکترونیکی کتابداری و اطلاع رسانی ایران (LIS) از 1377 و همچنین بنیانگذار شاخه ایران انجمن بین المللی سازماندهی دانش (ISKO-IRAN) است. همچنین ایشان برگزار کننده تعدادی همایش ملی و استانی می‌باشند.
مشاهده وب سایت

drPairokh01

دکتر مهری پریرخ

استاد علم اطلاعات و دانش شناسی، دانشگاه فردوسی مشهد و کارشناس ارشد مشاوره خانواده

متولد 1332 در مشهد است. او مدرک کارشناسی خود را در رشته زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه مشهد (1354)، کارشناسی ارشد را در رشته علم اطلاعات و دانش شناسی (کتابداری سابق) از دانشگاه تهران (1357) و دکترا را از دانشگاه نیوسات ولز در سیدنی استرالیا (1376) گرفت؛ همچنین مدرک کارشناسی ارشد مشاوره خانواده را از دانشگاه آزاد قوچان (1398) دریافت کرد. حدود 30 سال به تدریس در دانشگاه فردوسی مشهد مشغول بود و در سال 1391 با مرتبه استادی بازنشسته شد. از جمله فعالیت‌های علمی او انتشار حدود 80 مقاله فارسی و انگلیسی در مجله های معتبر داخلی و بین المللی، چند کتاب، شرکت در چندین همایش داخلی و خارجی و برگزاری تعداد قابل توجهی کارگاه های آموزشی بوده است.

یکی از زمینه های پژوهشی مورد علاقه او ادبیات کودک و نوجوان است. او از دهه هفتاد در این زمینه به آموزش و پژوهش پرداخته است. با آگاهی از اینکه ادبیات کودک می‌تواند به توانمندسازی فکری و حل مشکلات کودکان و نوجوانان کمک کند، فعالیت عمده خود بعد از بازنشستگی را به حوزه کتاب‌درمانی و فلسفه برای کودک اختصاص داده است. با راه‌اندازی گروه «بخوانیم، بیندیشیم، بهتر زندگی کنیم» این فعالیت‌ها سازمان یافته‌تر و مداوم‌تر شد. نخستین دستاورد این گروه، انتشار 4 کتاب در مجموعه "بخوانیم، بیندیشیم، بهتر زندگی کنیم" می‌باشد.
مشاهده وب سایت

شبکه های اجتماعی

telegram

instagram

google

تماس با ما

تلفن: 05138925014      همراه: 09150708580

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

upsite