8

مدیران کارگروه بخوانیم، بیندیشیم، بهتر زندگی کنیم

DrFattahiدکتر رحمت الله فتاحی

استاد علم اطلاعات و دانش شناسی، دانشگاه فردوسی مشهد

زاده 1330 در همدان است. او دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی (1353 از دانشگاه فردوسی)، کارشناسی ارشد کتابداری (1358 از دانشگاه تهران) و دکترای کتابداری و اطلاع‌رسانی در گرایش تخصصی سازمان‌دهی اطلاعات (1376 از دانشگاه نیوساوت ولز استرالیا) است. وی مسئولیت‌های گوناگونی ازجمله ریاست، نایب ریاست انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران (1380 تا 1388)، ریاست انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران (شاخه خراسان، از 1390 تا 1397)، مدیریت گروه آموزشی، معاونت پژوهشی دانشکده، عضویت در انجمن‌ها و کمیته‌های مختلف در سطح دانشگاه، استان و کشور، سردبیری دو مجله علمی ‌پژوهشی (پژوهشنامه کتابداری و اطلاع‌رسانی، پژوهشنامه پردازش و مدیریت اطلاعات)، عضو هیئت تحریریه چند مجله علمی‌پژوهشی و مانند آن‌ها را برعهده داشته است و هم اکنون نیز دارد. او دارای تعداد قابل‌توجهی مقاله علمی فارسی، انگلیسی، کتاب و طرح پژوهشی می‌باشد و کارگاه‌های آموزشی متنوعی را برگزار کرده است. وی بنیان‌گذار گروه بحث الکترونیکی کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران (LIS) از 1377 و همچنین بنیان‌گذار انجمن بین‌المللی سازمان‌دهی دانش شاخه ایران (ISKO-IRAN) است. همچنین ایشان برگزارکننده تعدادی همایش ملی و استانی می‌باشند.

مشاهده وب سایت

drPairokh01

دکتر مهری پریرخ

استاد علم اطلاعات و دانش شناسی، دانشگاه فردوسی مشهد و کارشناس ارشد مشاوره خانواده

متولد 1332 در مشهد است. او مدرک کارشناسی خود را در رشته زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه مشهد (1354)، کارشناسی ارشد را در رشته علم اطلاعات و دانش‌شناسی (کتابداری سابق) از دانشگاه تهران (1357) و دکترا را از دانشگاه نیوسات ولز در سیدنی استرالیا (1376) گرفت؛ حدود 30 سال به تدریس در دانشگاه فردوسی مشهد مشغول بود و در سال 1391 با مرتبه استادی بازنشسته شد. ازجمله فعالیت‌های علمی او انتشار حدود 80 مقاله فارسی و انگلیسی در مجله‌های معتبر داخلی و بین‌المللی، چند کتاب، شرکت در چندین همایش داخلی و خارجی و برگزاری تعداد قابل‌توجهی کارگاه‌های آموزشی بوده است.
یکی از زمینه‌های پژوهشی موردعلاقه او ادبیات کودک و نوجوان است. او از دهه هفتاد در این زمینه به آموزش و پژوهش پرداخته است. با آگاهی از اینکه ادبیات کودک می‌تواند به توانمندسازی فکری و حل مشکلات کودکان و نوجوانان و برخورداری از زندگی شاد کمک کند، فعالیت عمده خود بعد از بازنشستگی را به حوزه کتاب‌درمانی و آموزش تفکر فلسفی به کودک و نوجوان اختصاص داده است. با راه‌اندازی مؤسسه کیهان دانش پاژ سابق و فعال‌سازی بخش کتاب‌درمانی و فلسفه برای کودک به عنوان یک گروه پژوهشی، این فعالیت‌ها سازمان‌یافته‌تر و مداوم‌تر شد. بازتاب این تلاش ها را می توان در کارگاه های برگزار شده، مقاله ها، محتوای کانال تلکرام و نیز انتشار ۵ کتاب در مجموعه «بخوانیم، بیندیشیم، بهتر زندگی کنیم» دید.

مشاهده وب سایت

 

شبکه های اجتماعی

telegram

instagram

google

تماس با ما

تلفن: 05138925014      همراه: 09150708580

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

upsite