8

آشنایی با ما

Logo5

گروه بخوانیم، بیندیشیم، بهتر زندگی کنیم، گروهی پژوهشی است که با هدف کمک به افزایش سلامت روان و اندیشه‌ورزی با کمک داستان از سال 1396 بنیان گذاشته شده است. این گروه تازه تأسیس، فعالیت‌های خود را بر کتاب‌درمانی و آموزش تفکر فلسفی به کودکان و نوجوانان متمرکز کرده‌است. وجود متخصصان باتجربه در زمینه ادبیات کودک، روانشناسی کودک، فلسفه برای کودک و علم اطلاعات و دانش‌شناسی، فرصت مناسبی فراهم کرده که بتوان فعالیت‌های مناسب و ارزشمندی را به جامعه ارائه داد.


هدف‌ها: 

از هدف‌های اصلی این گروه، ترویج مطالعه به‌عنوان روشی برای پیشگیری و درمان مشکلات روانشناسی و اجتماعی کودکان و نوجوانان و نیز رشد تفکر در آنان است. ارائه رهنمودهایی برای فرزندپروری همراه با ذهن آگاهی و اندیشه‌ورزی برای والدین، از دیگر هدف‌های گروه است. برای دست یافتن به این هدف‌ها مقاصد زیر دنبال می‌شود.

  1.  کمک به کودکان و نوجوانان برای شناسایی مشکلات روانشناختی و رفتاری خود و توانایی حل آن‌ها با استفاده از داستان به عنوان یک روش درمانی لذت بخش؛
  2.  کمک به والدین و مربیان برای آشنایی با اهمیت داستان و چگونگی به‌کارگیری آن در زندگی کودکان؛
  3.  کمک به والدین برای بهبود شیوه‌های رابطه سازنده و همدلانه با کودک و نوجوان؛
  4.  کمک به والدین و مربیان در استفاده از داستان برای تشویق کودکان و نوجوانان به بهره‌گیری از تفکر فلسفی در زندگی؛
  5.  کمک به کتابداران، والدین، مربیان و معلمان و روانشناسان برای شناسایی داستان‌های مناسب و متناسب با مشکلات روانشناسی کودکان و نوجوانان؛
  6.  کمک به متخصصان و مشاوران روانشناسی کودک و نوجوان در معرفی داستان‌های مناسب برای کمک به درمان برخی مشکلات روانشناسی کودکان و نوجوانان. 

شبکه های اجتماعی

telegram

instagram

google

تماس با ما

تلفن: 05138925014      همراه: 09150708580

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

upsite